Profesyonel Aşçılık Eğitimi

Eğitim sonunda kursiyerlerimize “MEB onaylı Katılım Sertifikası” verilecektir.
foto

Profesyonel Aşçılık eğitim programımız 8 ay sürmektedir. İlk 4 ay boyunca Kayla Mutfak Sanatlarında öğrenciler, eğitmenlerin kendileriyle birebir ilgilendiği butik sınıflarda uygulamalı olarak mutfak eğitimlerini alırlar. Programın ikinci 4 aylık kısmında ise Profesyonel Aşçılık öğrencilerimiz beş yıldızlı oteller, restoranlar ve seçkin markaların mutfakların da staj eğitimlerini yani pratik eğitimlerini gerçekleştirirler. Bu eğitim programını tamamlayan öğrencilerimiz uygulamalı eğitimlerin yanı sıra mutfak teorisiyle ilgili gerekli tüm bilgiye sahip olup, iş hayatlarına kendilerini her anlamda yetiştirmiş ve geliştirmiş, özgüven sahibi bireyler olarak başlayacaktır.

Staj yerleştirmeleri Kayla Mutfak Sanatları tarafından yapılmaktadır. (4 ay sürecek olan staj programı isteğe bağlıdır, zorunlu değildir.)

Eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sınavına katılacaklardır. Başarılı olan öğrencilerimize Kayla Mutfak Sanatları, Aşçılar Derneği ve MEB onaylı Katılım Sertifikası verilecektir. Aynı zamanda öğrencilerimiz her mutfak çalışanının alması gereken ilk yardım eğitimi sonunda ise ömür boyu geçerli olacak olan “İlk Yardım Sertifikası” da almış olacaktır.

Course Syllabus